0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderPolitikëVideo deklaratë

Shekerinska: Maqedonia e Veriut de fakto funksionin si anëtare e NATO-s

nëtarësimi në NATO është, çështje javësh dhe askush nuk ka dilema se vendi funksionin si de fakto anëtare e Aleancës. E morëm ftesën, shumë shpejt dhe me sukses e përfunduam procesin e negociatave, dhe asnjë vend-anëtar nuk hapi asnjë çështje kontestuese për ratifikimin e protokolleve.

Back to top button
Close