BallkanBallkan.PortalSvet.Slajder

SHBA-ja kërkon nga Turqia t’i ndërpresë hulumtimet e gazit afër Qipros

Departamenti amerikan i Shtetit sot u bëri thirrje autoriteteve urgjentisht t'i ndërpresin të gjitha "aktivitetet joligjore" në ujërat territoriale qipriote dhe prej atje ta mënjanojnë anijen e tyre hulumtuese "Javuz", lajmërojnë sot gazeta "Katiemrini".

Back to top button
Close