0_Спорт.ПорталSport.SlajderТенис

Серена против Шарапова во дербито на првото коло на УС Опен

Американката Серена Вилијамс која е осма носителка и руската тенисерка Марија Шарапова ќе се сретнат во првото коло на Грен слем турнирот УС Опен во Њујорк. Ова ќе биде дерби дуел во стартната рунда на женскиот дел од турнирот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close