Дописници СветСветСвет.Портал

СЕК ја казни „Дојче банк“ оти вработувала роднини на државни чиновници во Кина и Русија

Американската Комисија за хартии од вредност (СЕК) направи спогодба со „Дојче банк“ за исплата на казна од повеќе од 16 милиони долари поради непотизам и корупција при водење бизнис во азиско-пацифичкиот регион, јави дописникот на МИА од Вашингтон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close