Дописници МКДОпштински вести

Се реконструира пехчевската деветолетка ,,Ванчо Китанов”

Во Пехчево започна реконструкцијата на деветолетката „Ванчо Китанов", а вршејки увид во градежните активности, пехчевскиот градоначалник Драган Тренчовски денеска истакна дека со тоа се овозможуваат подобри и современи услови за одвивањето на наставата во Пехчево.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close