Kultura.SlajderДописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Се поставуваат информативни табли за културно-историски споменици во Струмица

Во тек е поставување на 11 информативни табли со историски податоци, датирање и фотографија на локалитетите кои се дел од двете нови креирани туристички патеки од страна на Здружението за култура и развој на креативни индустрии „Транзен“ од Струмица, кое од почетокот на годината го реализира проектот „Струмица како културно-историска туристичка дестинација“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close