Фудбал

Сасуоло сака да го врати Џовинко во Италија

Играчот од средниот ред на Ал-Хилал, Себастијан Џовинко може да се врати во Италија. Според „Скај Италија“, Сасуоло покажува интерес за 32-годишниот фудбалер, но преговорите може да бидат комплицирани поради висината на неговата плата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close