Дописници СветСветСвет.Портал

Сара Сандерс ангажирана во „Фокс њус“

Сара Сандерс, поранешна портпаролка на Белата куќа, се вработи во телевизијата „Фокс њус“ како редовен соработник за политички коментари и анализи, јави телевизијата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close