Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

„Сандеј Тајмс“: Документ на владата за ризиците од брегзит без договор

Велика Британија ќе се соочи со недостиг од гориво, храна и лекови, доколку нема договор за брегзит со Европската унија, објави „Сандеј Тајмс“ повикувајќи се на доверлив документ на британската влада за ризиците од брегзит

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close