0_Магазин.ПорталЗанимливости

САД ѝ вратија на Боливија мумија од времето на Инките

Мумијата е позната како Нуста, што на домородниот јазик значи „принцеза". Пронајдокот е значаен затоа што е во доста добра очувана состојба. Црната коса на девочето изгледа како да е тукушто исплетена во плетенки, а во рацете таа држи ситно перце.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close