СветСвет.Портал

САД и талибанците ги финализираат последните точки од договорот

Претставници на САД и на талибанците денеска во Доха ги продолжија преговорите во обид да ги „финализираат последните точки од договорот“, со кој ќе се овозможи повлекување на американските војници од Авганистан, изјави портпаролот на талибанците Сухаил Шахин

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close