Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

САД до Турција: Рокот за продажба на „Патриот“ измина

САД официјално го повлекоа својот предлог до Турција за продажба на ракетен систем „Патриот“ како алтернатива на противвоздушните руски ракетни системи С-400, објави Си-Ен-Ен, повикувајќи се на Стејт департментот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close