Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

САД бараат Турција да ги прекине гасните истражувања кај Кипар

Американскиот Стејт департамент денеска ги повика турските власти под итно да ги прекинат сите „незаконски активности“ во кипарските територијални води и оттаму да го отстранат својот сондажен брод „Јавуз“, јави денеска весникот „Катимерини“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close