0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Рускиот хуманоиден робот „Фјодор” одлета во вселената (видео)

Пред своето полетување, „Фјодор" извика: „Одиме! Одиме!“, повторувајќи ја познатата фраза на славниот руски астронаут Јуриј Гагарин.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close