КултураКултура.Портал

Рускиот документарист Косаковски гостин на „МакеДокс“

Големиот руски, и според многумина најзначаен светски документарист, Виктор Косаковски, дојде на фестивалот за документарен филм „МакеДокс“, што се одржува во Куршумли-ан во Скопје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close