ЕвропаЕвропа.Портал

Руски борбен авион достигна височина од 20.000 метри

Миг-31БМ е нова верзија на авионите Миг со нов современ систем за управување со оружјето и нов софистициран локатор

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close