БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Русија заинтересирана Лавров да ја посети Грција до крајот на годината

Рускиот амбасадор во Атина, Андреј Маслов на средбата со алтернативниот шеф на грчката дипломатија Милтиадис Варвициотис го изрази интересот на Русија, нејзиниот министер за надворешни работи Сергеј Лавров до крајот на годинава да ја посети Грција.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close