ЕвропаЕвропа.Портал

Рот: Мирот во Северна Ирска и интегритетот на европскиот пазар не се за преговори

Мирот во Северна Ирска и интегритетот на европскиот пазар не се тема за преговори со ЕУ, изјави германскиот министер за европски прашања Мајкл Рот, неколку часа пред средбата на британскиот премиер Борис Џонсон со германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close