0_Спорт.ПорталФудбал

Роналдо за пожарот во Амазон: Наша должност е да помогнеме да ја спасиме нашата планета

Еден од најдобрите светски фудбалери и член на Јувентус, Кристијано Роналдо преку Твитер апелира да се подигне свеста за зачувување на природните богатсва. Неговиот пост е предизвикан од шумски пожар во Амазон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close