Фудбал

Рома тврди дека Ругани е нејзин играч, Барселона се откажа од трансферот

Дефанзивецот на Јувентус, Даниеле Ругани може да ја продолжи кариерата во Рома, пренесува „Скај спорт Италија“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close