0_Спорт.ПорталФудбал

Рибери: Благословен сум што сум во Фиорентина

По 12 сезони, исполнети со слава и трофеи во Баерн Минхен, 36-годишниот докажан борец тргнува кон друга авантура на највисоко ниво. Неговиот договор со „виолетовите“ ќе биде со мандат од 2 години, а веднаш штом ќе пристигне, го доби бројот 7, кој останува засекогаш во срцата на сите навивачи на Баерн.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close