0_Maqedoni.Portal0_MIA Investigon.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritIntervistëPolitikë

Rejçell Gallovej: Londra mbështet eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut dhe shpreson për një datë në tetor

Britania e Madhe mbështetë integrimin euroatlantik të Maqedonisë së Veriut dhe shpreson që Këshilli Evropian në samitin e tetorit t’i japë datë për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në BE, shprehet ambasadorja britanike në Shkup, Rejçell Gallovej në një intervistë për MIA-n.

Back to top button
Close