0_Магазин.ПорталБалканБалкан.ПорталДописници СветЗанимливости

Редок вид ајкула уловена во водите на Јонско Море кај Валона

- Во близина на областа Радиме, кај Валона, во рибарските мрежи денеска e уловена ајкула долга 1,5 метaр.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close