0_Спорт.ПорталФудбал

Реал пред Барса во Примера за прв пат по 818 дена

Така, за прв пат по цели 818 дена, Реал Мадрид е пред Барселона во пласманот во Примера дивизион. Последниот пат кога се случи ова беше на крајот на сезоната 2016/17 година, кога „Лос Бланкос“ станаа шампион.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close