0_Спорт.ПорталФудбал

Расистички навреди кон Погба после утнатиот пенал

Францускиот репрезентативен фудбалер, Пол Погба, синоќа беше трагичар на натпреварот помеѓу Вулверхемптон и Манчестер јунајтед, откако утна пенал со кој можеше да им донесе водство и победа на „црвените ѓаволи“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close