ЕвропаЕвропа.Портал

Ракетниот систем С-400 соборил цели што летале со бризина поголема од 2.000 км/ч

Противракетниот систем С-400 соборил осум цели во воздух, што имитирале криласти ракети, а летале со брзина поголема од 2000 км/ч. Тоа се случило на тактичкиот наставен полигонот Ашулук, во руската Астраханска област, се наведува во денеска лиферуваното соопштение на Западниот воен округ, пренесе ТАСС.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close