Дописници МКДОпштински вести

Работна средба за активно застапување на локалната заедница од село Црник

Во пехчевското село Црник се одржа работна средба на која претставници на Невладината организација ,,КХАМ" заедно со претставници на Општината, разговараа за тековните активности околу подобрување на животот на  жители.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close