ЕвропаЕвропа.Портал

Путин со инструкции за соодветен одговор на САД

Рускиот претседател Владимир Путин издал инструкции за анализа на нивото на закана по американското тестирање на новата модификација на крстосувачка ракета и за мерките кои треба да се преземат за подготовка на симетричен одговор, соопшти денеска прес-службата на Кремљ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close