ЕвропаЕвропа.Портал

Путин: САД би можеле да распоредат ракети во Романија и во Полска

Претседателот на Русија, Владимир Путин при денешната посета на Хелсинки изјави дека САД се во позиција да распоредат нови крстосувачки ракети на копно во Романија и во Полска и оти тоа Москва го смета за закана на која ќе мора да одговори на соодветен и реципрочен начин

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close