ЕвропаЕвропа.Портал

Путин и Макрон в понеделник ќе разговараат за европската безбедност и соработка

Претседателите на Русија и Франција, Владимир Путин и Емануел Макрон, в понеделник ќе разговараат за начините за враќање на безбедноста во Европа и соработката на Русија со Европската унија, изјави денеска рускиот претседателски советник за меѓународни прашања Јуриј Усаков.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close