BotëBotë.Portal

Putin dhe Erdogan biseduan për formimin e komisionit kushtetues në Siri

Presidentët e Rusisë dhe të Turqisë, Vlladimir Putin dhe Rexhep Taip Erdogan sot përmes telefonit biseduan për formimin e komisionit kushtetues të Sirisë i cili do të angazhohet për përgatitjen e Kushtetutës së re për vendin, kumtoi Kremlini.

Back to top button
Close