0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Прво отворено шаховско првенство на Крива Паланка

Петнаесет шахисти од Крива Паланка на возраст од девет до 70 години беа дел од Првото отворено поединечно шаховско првенство на градот што се одржа во просториите на средното општинско училиште „Ѓорче Петров“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close