Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Прва уметничка резиденција со уметници од Јужна Америка

Во организација на Здружението „Македонида“, по прв пат во земјава ќе се одржи уметничка резиденција со уметници од Јужна Америка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close