0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Прв состанок на работната група за ветинг во МВР

Работната група за ветингот во МВР денеска треба да го одржи првиот состанок. Како што најави неделава државниот секретар во МВР Магдалена Несторовска, состанокот треба да го отвори министертот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Работната група до 1 октомври треба да подготви предлог план кој ќе се достави до Владата на усвојување.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close