0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталПолитикаТема

Професионален Државен протокол за подобар имиџ на земјата: Доста со гафови

Австрискиот канцелар Себастијан Курц се поклони на туѓо знаме, американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис слета на „метла“ на скопскиот аеродром, бели одела за комеморација, црвени кравати секаде, често губење багаж на државните делегации, никакви или не соодветни акредитации за време на официјални односно службени патувања, учество на меѓународни конференции, самити, пранкери... Ух, а може и вака Емирот на државата Катар, Шеик Хамад бин Калифа ал Тани јадеше ќебапчиња и тавче гравче, украинскиот министер за одбрана понесе од највкусните македонски лубеници за дома, најбогатиот човек на светот,  Карлос Слим во Охрид, на официјалниот ручек му била приготвена традиционална охридска пастрмка и разни видови ајвар и макала....

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close