КултураКултура.Портал

Продукцијата „Сестри и брат Митевски“ на Сараевски филмски фестивал

Продукцијата „Сестри и брат Митевски“ годинава ќе биде застапена на Сараевскиот најреномираниот регионален филмски фестивал во речиси сите програми. Во официјалната натпреварувачка конкуренција за кратки и анимирани филмови регионалната премиера ќе ја има анимацијата „Една“ на Вук Митевски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close