ЕвропаЕвропа.Портал

Продолжуваат консултациите за нова влада во Италија

Италијанскиот претседател Серџо Матарела денеска ќе одржи консултации со претставниците на Демократската партија, најсилната опозициска партија и антисистемското Движење пет ѕвезди, кои би можеле да формираат нова влада, откако премиерот Џузепе Конте поднесе оставка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close