Svet.SlajderСветСвет.Портал

Продолжува самитот на Г7 во Биариц

Самитот на лидерите на Г7 продолжува денеска во Биариц, со расправии за големите разлики во ставовите околу тензиите во светската трговија, излегувањето на Велика Британија од ЕУ и реакцијата на пожарите на Амазон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close