Дописници СветСветСвет.Портал

Претседателската кандидатка Маријана Вилијамсон предлага формирање на „Министерство за мир“

Маријана Вилијамсон е една од најегзотичните натпреварувачи во демократската трка за номинација претседателски кандидат - писателка, активистка и политички аутсајдер.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close