0_Maqedoni.PortalBiznesBiznes.PortalBiznis.SlajderEkonomi

Prej nesër menaxhim i përbashkët i kufirit me Serbinë

Më pak kontrolle dhe doganim dhe përshpejtim të lëvizjes së udhëtarëve, mallrave dhe mjeteve transportuese do të mundësojë menaxhim të përbashkët kufitar që duhet të fillojë nesër në vendkalimin kufitar Tabanoc - Preshevë.  Me konceptin, që për herë të parë e vendosim me Serbinë,  me një ndalesë të përbashkët pritet dyfish të ulet koha e pritjes për qytetarët dhe transportuesit. 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close