0_Спорт.ПорталРезултатиТенис

Познати полуфиналните двојки на „Мастерс“ турнирот во Синсинати

Бранителот на титулата Новак Ѓоковиќ (Србија) се квалификува во полуфиналето на „Мастерс“ тенискиот турнир во Синсинати (САД) со награден фонд од 6,06 милиони долари. Лидерот во светската ранг-листа го совлада Французинот Лука Пуи со 7:6 (2), 6:1 за 86 минути.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close