0_Македонија.ПорталОпштество

Пожар над населбата Пинтија, гори мешана шума

Пожар избувна денеска околу 11:30 часот во шумата над населбата Пинтија. Зафатена е поголема површина мешана шума.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close