Дописници МКДОпштински вести

Потпишан договор за финансирање на планинарската патека до врв Огражденец

Во Берово е потпишан договорот за финансирање на планинарската патека од село Двориште до врв Огражденец, што се наоѓа на 1.746 метри надморска висина на планината Огражден.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close