БалканБалкан.Портал

Пороен дожд и град со големина на лешник во Подгорица

Силен дожд, грмежи и град со големина на лешник ја погодија Подгорица по неколкудневните рекордно високи температури.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close