БалканБалкан.Портал

Поранешниот романски претседател Басеску поддржува легализација на проституцијата

Поранешниот романски претседател Трајан басеску изјави дека поддржува легализација на проституцијата, со цел намалување на шверцот со луѓе.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close