0_Спорт.ПорталФудбал

Поранешен репрезентативец на Хондурас почина од срцев удар

Мартинез беше клучна фигура во тимот на Хондурас, кој се квалификуваше на СП 2010 година по втор пат во својата историја. Тој има 49 натпревари и 12 голови за својата земја.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close