0_Спорт.ПорталФудбал

Поради лошите резултати, Компани нема да биде тренер на Андерлехт

Лидерот на тимот има 2 реми и 2 порази во првите четири кола од новата сезона. Во последното коло, Андерлехт загуби на гостувањето кај Кортријк со 2:4 и со тоа го запиша најслабиот старт на сезоната во последнава 21 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close