Svet.SlajderСветСвет.Портал

Полицијата го „неутрализира“ киднаперот кој во Рио држеше 37 луѓе како заложници во автобус

Вооружениот напаѓач кој денеска како заложници држеше 37 луѓе во автобус во Рио де Жанеиро е „неутрализиран“ од полицијата по четиричасовна криза.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close