Кошарка

Пол Џорџ ќе го пропушти почетокот на сезоната

Кошаркарот на Лос Анџелес клиперс, Пол Џорџ нема да му помогне на тимот на почетокот на новата сезона во НБА.

Лос Анџелес, 8 август 2019 (МИА) – Кошаркарот на Лос Анџелес клиперс, Пол Џорџ нема да му помогне на тимот на почетокот на новата сезона во НБА.

Според „Атлетик“, 29-годишен Американец по операцијата на рамената ќе се опорави до ноември.

Минатата сезона Џорџ забележа 28 поени, 8,2 скока и 4,1 асистенција просечно по натпревар. зс/

Таг
Back to top button
Close