0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Почнува комисиската расправа за Законот за ЈО, но и за планот Б

Во Собранието денеска треба да почне комисиската расправа за Предлог законот за јавно обвинителство со кој треба да се реши и идниот статус на СЈО, а за кој Парламентот во вторникот одлучи да се носи по скратена постапка. На седницата на матичната Комисија за европски прашања, на дневен ред е и Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за Советот на јавни обвинители, кој што исто така ќе се носи по скратена постапка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close